×  Anasayfa Hakkımızda Uygulamalar
⋅ Alüminyum Doğrama ⋅ PVC Doğrama ⋅ Otomasyon Sistemleri ⋅ Korkuluk Sistemleri ⋅ Silikon ve Komp. Cephe Kaplama ⋅ Giyotin Cam Balkon
Referanslar Markalar İletişim
ALÜMİNYUM DOĞRAMA
Alüminyum Doğrama Nedir?
Bütün halinde 6-7 metre kadar uzunlukta olan alüminyum profillerin istenilen ölçülerde kesilip birleştirilerek kapı,pencere, cam balkon vs.. olarak montajlanması sonucu ortaya çıkan ürünlere ve bu işleme sürecine alüminyum doğrama denir.

Alüminyum Doğramanın Avantajları
Alüminyum yapısı gereği sıcak-soğuk ve güneş ışığı gibi dış etkilere karşı çok dayanıklıdır. İşlenmesi kolay, oldukça hafif ve istenilen renklere boyanabilmektedir. Ayrıca üretilen pencere, kapı gibi ürünler montajları yapılan alanlara hassas ölçülerde yerleştirilirler.

Bu sebeple bu ürünlerin ısı değişiminden kaynaklı genleşmeye karşıda dayanıklı olması istenmektedir.Çünkü hassas şekilde yerleştirildikleri alanlarda yüksek sıcaklığa maruz kalarak eğilip bükülebilirler. Tam da bu noktada genleşmeye karşıda dayananıklı olan alüminyum tercih sebebi olmaktadır.

Alüminyum doğramalar ısı yalıtımlı olarakta üretilmektedir. Pencere ve kapılarda kullanılan camlarda ısı yalıtımlı olarak tercih edildiğinde bu iki yalıtım sağlayan malzemenin uyumu sayesinde enerji tasarrufu da sağlanmış olmaktadır.

Referanslarımızdan


Bize Ulaşın

0542 216 24 49

info@lotusalm.com

Adres

Sümer Mah. 39/1 Sk. No:18

Merkezefendi/DENİZLİ

Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Kodlama : clickden.net